Netflix karışık kaset işine de el attı…

Netflix öyle havadan inme değil sonuna kadar hak ederek son zamanların en sevdiğimiz markası oldu. Yaşı ufaklar bilmez, Blockbuster gibi “yenilmez, bitmez, gitmez” denilen dev şirketi alaşağı etti de geldi. Eh bu da öyle boş oturup para sayarak olmadı. Masa başında büyük ihtimalle bir çok yöneticinin “salakça” ya da “gereksiz” bulacağı ama son derece eğlenceli, ufak ama ince bir ayrıntı olan “flixtape” gibi yeniliklerle yaptı adamlar/kadınlar bu işi…

Flixtape’ı basitçe anlatmak gerekirse; aynen gençliğimizde hazırladığımız sırasıyla adına karışık kaset, karışık cd, karışık md ve son olarak karışık Spotify listesi dediğimiz nanenin dizi bölümleri, belgesel ya da filmlerden oluşan Netflix listeleri… Bu listelere isim verebiliyor, arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz… Ne gerek var demeneden önce mikrositenin yayına girdiği ilk iki günce 10.000 playlist’in oluşturulduğunu bir kenara not etmekte fayda var. Bu iş yürür haberiniz olsun, ince geliştirmeler, ufak hoşuklarla Netflix bu uygulamayı da bir pop kültür öğesi haline getirir.

Yaptığınız listeleri FB, Twitter, mail ya da SMS yolu ile paylaşabiliyorsunuz, hatta listenizin kapağını da kişiselleştirebiliryorsunuz. Netflix bu listeler yolu ile insanlara daha iyi “öneriler” yapmak için de data toplamış oluyor (çakallaaaar). 

//platform.twitter.com/widgets.js

Yayınlayan

İkinci Ekran

Televizyonun en iyi arkadaşı hakkında, haberler, trendler, son gelişmeler...

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s