never.no ve Ekran İşleri Voltron’ı oluşturdu

 

nstory

Televizyonun sosyal medyası N’oluyo platformunu hayata geçiren Ekran İşleri, never.no ile Türkiye pazarına özel yenilikçi Sosyal TV çözümleri üretme konusunda anlaşmaya vardı. Anlaşma kapsamında, TV kanalları ve reklamverenler için büyük önem taşıyan STORY teknolojisi, kısa süre içerisinde satışa sunulacak.
İzleyici etkileşimi konusunda yenilikçi teknolojiler üreten never.no ile Türkiye’de Sosyal TV ile İkinci Ekran teknolojileri üretimi konusunda önemli çalışmalar yapan Ekran İşleri, never.no’ya ait ödüllü STORY ve STORY-VR çözümlerini yayıncı kuruluş ve reklamverenlere sunmak için ortaklığa imza attı.

 

Sosyal TV servisi “STORY” Amerika ve Avrupa’da çok sayıda ödül aldı

Amerika ve Avrupa’da çok sayıda ödül sahibi olan Sosyal TV servisi “STORY” yayıncı, yapımcı ve reklamverenlerin izleyici kitlesiyle sosyal medya mecraları üzerinden yarattığı etkileşimi canlı yayına aktarmasını sağlıyor.

İzleyici etkileşimleri reklamlara entegre edilecek

cocacola

Anlık olarak etkileşim verilerinin eş zamanlı bir şekilde canlı yayına grafik olarak aktarılmasını önemli bir oranda kolaylaştıran STORY, televizyon reklamları ya da dijital video kampanyalarına anlık olarak sosyal veri gömülmesini de sağlıyor.

İzleyici kitlesiyle kurduğu etkileşimi anlık sosyal içeriklerle yayın, sponsorluk ya da reklamlara entegre etmek isteyen yayıncı ya da reklamverenler STORY’den yararlanabilecek.

BBC, SKY ve FOX SPORTS gibi kanallar da never.no kullanıyor

The Ballot Box

Ekran İşleri, halihazırda never.no kullanan SKY, CBC, BBC, TNT, FOX Sports, NBC Universal, MTG, QVC, SMG gibi global kanallar arasına Türk kanallarını da eklemek istiyor.

N’oluyo platformuyla ilgili AR-GE çalışmaları yapılacak

Aynı zamanda iki şirket yaptıkları işbirliği kapsamında Ekran İşleri tarafından geliştirilen ikinci ekran özelliği de bulunan uygulaması N’oluyo ile STORY teknolojisinin beraber kullanımı konusunda AR-GE çalışmaları yaparak, global düzeyde kullanılabilecek bir ürün sunmaya hazırlanacaklar.

“STORY izleyicinin doğru bilgiyi hızlı bir şekilde almasını sağlayacak”

Ortaklık ile ilgili konuşan never.no CEO’su Scott Davies görüşlerini şu şekilde dile getirdi:

“Televizyon ve reklamcılıkta sosyal medyanın önemini anlayan bir şirket ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. STORY ürünümüz aracılığıyla önemli bölgelerde televizyon ile sosyal medya arasındaki bağın çok daha sıkılaştığını gözlemledik. Türkiye gibi önemli bir pazarda da aynı şekilde büyüme göreceğimizi düşünüyoruz.”

STORY’nin hem yayıncı hem de reklamverenler için çok önemli bir araç olduğuna değinen Ekran İşleri CEO’su Ali Atalık ise şu açıklamayı yaptı:

“Son günlerde medyanın önemini bir kez daha görmüş olduk. STORY, izleyicinin doğru bilgiyi hızlı bir şekilde almasını sağlarken, yayıncı ve reklamverenler için de farklı gelir modelleri sağlayacak.”

Ekran İşleri, Türk televizyon sektörünün global pazara entegre olması adına yaptığı çalışmaları önümüzdeki dönemde de hız kesmeden sürdürecek.

 

Ekran İşleri Hakkında

 

İşimiz Gücümüz Televizyon PNG

Televizyonculuk sektörünün tüm paydaşlarına özel TV odaklı dijital projeler geliştiren Ekran İşleri, Sosyal TV ve platformlar arası pazarlama konusunda danışmanlık hizmeti de veriyor. Ekran İşleri’nin ilk projesi ise Ocak 2015’ten bu yana yayında olan ve kısa sürede 100 bin üyenin üzerine çıkan televizyonun sosyal medyası N’oluyo oldu.

Ekran İşleri ile ilgili detaylı bilgi için: http://ekranisleri.com

never.no Hakkında

Story Logo

never.no’nun ödüllü Sosyal TV platformu STORY canlı ve/veya yayında olan haber, eğlence ve spor yayınları için sosyal medya entegrasyon araçları sunuyor. STORY’nin kullanıcı dostu arayüzü yapımlarda içerik üretmekten sorumlu olan kişi veya departmanların Facebook, Twitter, Instagram, Vine gibi mecralardan canlı içerik toplayarak, modere ederek canlı yayına, websitesi ve mobil uygulamalara yorum, anket sonucu, tekil görsel veya video kliplerin anında girmesini sağlıyor. 1999 yılında kurulmuş olan never.no’nun global müşteri listesinde Sky, CBC, Fox Sports, NBC Universal, MTG, QVC, SMG, Televisa, TVNZ, Viacom, Viasat gibi kanallar bulunuyor.

never.no hakkında daha detaylı bilgi için http://www.never.no adresini ziyaret edebilirsiniz

 

 

 

 

Yayınlayan

İkinci Ekran

Televizyonun en iyi arkadaşı hakkında, haberler, trendler, son gelişmeler...

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s